Didim Tarihi Eserleri

Uzun sahil şeridinin yanında sıralanmış birçok koyuyla Didim bizleri büyüler. Didim tarihi eserleri ile tarihi gezilerden birini yapmak için Didim yolculuğu harika olacaktır. Didim tarihi eserleri bizi bu yolculuğa çıkardığında bizler artık kendimize ve ruhumuzu bir şeyler katmış olarak döneceğiz bu yolculuktan. Didim tarihi eserleri bizleri içine çeken havası ile orjinalliğini korumaktadır. Didim tarihi eserleri içinde büyük yeri olan Didyma Apollon Tapınağı M.Ö. 6. yüzyılda Zeus'un oğlu ve Ay Tanrıçası Artemis'in ikiz kardeşi Apollon adına, Branhid kahinleri için yapılmıştır sonradan birkaç ekleme yapılan Apollon Tapınağı bir çok tarihi olaya şahit olmuştur. Didim tarihi eserleri Didim turizminde büyük bir etkiye sahiptir. Didim tarihi yerleri ile Tatiliniz farklı bir standarda sahip olabilir. Didim tarihi eserleri arasında Miletos (Milet) de bulunmaktadır. Mimari, arkeolojik ve kültürel özellikleriyle önemli bir yerleşim olmasının yanı sıra, üretim ve ticaret ilişkileri nedeniyle ekonomi tarihçilerinin, doğa filozoflarının kenti olması nedeniyle de felsefecilerin yoğun ilgisini çeken bir metropoldür.

Didim tatil yerleri ve koyları kadar Didim tarihi eserleri ile de önemlidir. Didim tarihi eserleri arasında bir yamaç üzerine oturtulmuş olan ve farklı yapım evreleri bulunan Tiyatro da vardır. Hellenistik dönemde yapılmıştır ve denizden kırk metre yukarıdadır. Didim tarihi eserleri ile gezintimiz devam ederse uğramamız gereken birkaç önemli nokta daha var. Artık Didim tarihi eserleri ile ilgili bilmediğimiz kalmasın değil mi? Sıra geldi Serapis Tapınağı’na duvarında tanrıların kabartmaları bulunmaktadır. Didim tarihi yerleri içerisinde yer alan Serapis Tapınağı da ilginizi çekecektir.

Didim tarihi yerleri ile tarih dolu bir gezinti çocuklarımız içinde faydalı olacaktır. Hem eğlenip denize girebilirler Didim’de, hem de Didim tarihi yerleri ile tarih dolu bir tatil yapmış olurlar. Aslında her sene böyle bir tatilin arasına mutlaka tarih kokan anılar sıkıştıralım. Kitaplardan öğrenmek yerine Didim tarihi eserleri ile daha ileri seviyelere gidebiliriz. Didim tarihi eserleri bunlarla kalmaz tabi ki Faustina hamamını da atlamamak gerekir. Günay agora ile tiyatro arasında bulunmakta olup önemli Didim tarihi yerleri arasında yer almaktadır. Didim tarihi eserleri arasında Heraklia da bulunmaktadır. Heraklia'nın tarihi M.Ö. 7. yüzyıla uzanmaktadır. Hellenistik ve Roma dönemlerinde parlayan kent, deniz ticaretiyle zenginleşmiştir. Ucuz otel seçeneklerinden yararlanarak Didim tarihi zenginliklerini doya doya yaşayabilirsiniz. Tarih dolu bir tatil dilerim. İyi tatiller.

Post a comment

Private comment

Comment is pending approval.

Comment is pending blog author's approval.

Comment is pending approval.

Comment is pending blog author's approval.
Profile

ucuzotel

Author:ucuzotel
Ucuz Otel

Latest journals
Latest comments
Latest trackbacks
Monthly archive
Category
Search form
Display RSS link.
Link
Friend request form

Want to be friends with this user.