Didim Doğal Güzellikleri

Didim tatil için avantajlı otel seçenekleri ile ekonomik tatil bölgelerinden biridir. Gerek tarihi özellikleri gerek doğal güzellikleri ile Didim tatil sırasında ilk basamaklarda yer alabilir. Tatil Didim denizinde ve tarihi mekanların da devam ederse tatil dönüşü kendinizi şanslı hissetmeniz için bir nedeniniz olur. Didim doğal güzellikleri arasında Didim gezilecek yerler arasında Apollon Tapınağı’ndan başlayabilirsiniz.
Didim gezilecek yerler arasında bulunan Apollon Tapınağı’nı Antik coğrafyacı Strabon, dünyanın en büyük ve en görkemli tapınağı kabul eder. Didim gezilecek yerler içinde bulunan, antik dünyanın en önemli kehanet merkezlerinden biri olarak ünlenen, tapınağın ithaf edildiği Apollon, Zeus ve Leto’nun oğlu, Ay Tanrıçası Artemis’in de ikiz kardeşi olur. Didim gezilecek yerler listesinde yer alan tapınakta Apollon’ un tunç heykeli de hediye edilmiş olup, Didim gezilecek yerler arasında olan bu tarihi alanları içinde gezinirken farklı duygular yaşayabilirsiniz.
Didim tatil için uygun bölgelerden olup Muğla sınırları içinde yer alıyor ve Kuşadası'ndan 70 kilometre Bodrum'dan 110 kilometre uzaklıkta önemli bir turizm merkezidir ve Güllük Körfezi'ni çevreleyen iki yarımadadan biri üzerinde yer alan Didim birçok Didim gezilecek yerler alanına sahiptir. Elli üç kilometrelik kumsalda onlarca koya sahip olan Didim tatil sırasında gidebileceğiniz ve bu koylar içinde en önemlisi olan oteller bölgesinin hemen önünde uzanan, Ege'nin dünyaca ünlü plajlarından biri olan ve Didim gezilecek yerler içinde bulunan Altınkum plajıdır.
Didim gezilecek yerler içerisinde bulunan Altınkum plajı harika görünümü ile sizleri cezbeder. Didim gezilecek yerler içinde bulunan Altınkum Plajı görenleri hayrette bırakacak kadar güzeldir. Didim gezilecek yerler arasında bulunan Altınkum plajında gün batımını, sahilde seyrederken çayınızı yudumlayabilir, veya oturduğunuz çay bahçesinden denizi izleyebilirsiniz, Didim gezilecek yerler içinde Altınkum plajı size anlatılmaz bir huzur yaşatır.

Post a comment

Private comment

Profile

ucuzotel

Author:ucuzotel
Ucuz Otel

Latest journals
Latest comments
Latest trackbacks
Monthly archive
Category
Search form
Display RSS link.
Link
Friend request form

Want to be friends with this user.